Aktif Medya

Pulsar İnşaat’ın İkitelli OSB içinde 320 milyon TL yatırımla yaşama geçirdiği Trios 2023’ün yüzde 50’den fazlası 1.5 sene içinde satıldı. Yeni etapların satışa sunulduğu projenin bitiş tarihi Haziran 2017 olarak belirlendi. Sanayicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan Trios 2023, 7 metrelik tavan yüksekliği, her kata TIR çıkabilmesi, metrekarede 2 ton yük kaldırabilmesi gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Plaza görünümlü tesiste helikopter pisti bile olacak.

Pulsar İnşaat’ın İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşama geçirdiği Trios 2023 projesi, çağdaş ve sağlam altyapılı endüstri projelerinin öncüsü olmaya hazırlanıyor. 320 milyon TL’lik yatırımla inşa edilen projede, satışa çıkan bölümlerin yüzde 50’den fazlası bir sene gibi kısa bir sürede satılırken, projenin bitiş tarihi Haziran 2017 olarak belirlendi. Taşıdığı özellikleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı çağdaş endüstri ve ticaret projeleri arasına şimdiden giren Trios 2023,üç ayrı bloktan oluşuyor. Bu blokların ikisinde işlik ve dükkanlar, üçüncüsünde ise Çarşı ve kuleler yer alıyor. Birinci işlik bloğu 102 bin metrekare, ikinci işlik bloğu 138 bin metrekare ve kule bloğu ise 81 bin metrekare olmak üzere projedeki yekün inşaat alanı yaklaşık 321 bin metrekareye ulaşıyor. Projede yekün 594 tane müstakil bölüm bulunuyor. 336 tane işlik, 146 tane mağaza, 112 tane müstakil bölümden oluşan 11’er katlı büro-otel-iş merkezi kullanımlarına müsait 2 kule yapı yer alıyor.

7 metrelik tavan yüksekliği

İngiltere’de karma üretim merkezleri dalında şimdiden iki dalda mükafat alan Trios 2023, reel sektörün ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verebilecek altyapı özellikleriyle dikkat çekiyor.  Bunlar arasında 7 metrelik tavan yüksekliğine sahip olması ve metrekarede 2 ton yük kaldırabilen kuvvetli beton sistemi yer alıyor. Proje ayrıca taraf yana 3 TIR’ın yol alabileceği vasıta yolları da sanayicilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanırken, nakliye gibi giderleri en aza indirebilmek için her kata TIR çıkma imkânı bulunuyor.

Türkiye’de misal olacak

Projeyle ilgili bilgi veren Pulsarİnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, Trios 2023’ün, Türkiye’nin 2023 seneyi iktisat hedeflerinin gerekliliklerini karşıladığını, hem İkitelli, hem bütün Türkiye için misal bir endüstri ve ticaret kompleksi olacağını belirtti. Bektaş, projeyle mimarisi, altyapısı, lokasyonu ve teknolojisi ile sadece bir endüstri sitesi değil aynı zamanda ticaret ve sosyal alanlarıyla komple bir hayat alanı oluşturmayı hedeflediğini ifade etti.

150 milyon TL’lik demir ve beton

Projenin yatırım bütçesinin 320 milyon TL olduğunu hatırlatan Bektaş, şunları söyledi: “Bunun 150 milyon TL’si demir, beton ve işçilik. Bizim projemiz standart bir işyeri projesinden maliyet olarak yüzde 30-35 daha maliyetli. Ancak bu maliyeti müşterilerimize yansıtmıyoruz. Bu projede kullanılan demir ve betonla 5 bin ev yapılırdı.” 7 metrelik kat yüksekliğinin ve TIR’ların tesis içine girip çıkabilme imkanının Türkiye’de başka tesislerde olmadığını kaydeden Bektaş, “TIR’lar inerken ve çıkarken birbirlerini görmüyorlar, birbirlerine mani çıkarmıyorlar. -3’üncu kattan 4. Kata kadaryani her kata rahatlıkla çıkabiliyor. Buranın tamamı TIR dolu olduğunda bile taşıyabilecek statik hesabı mevcut. Ortadoğu’da, Avrupa’da, Balkanlar’da bir eşi daha olan bir proje değil. Sosyal tesis bölümünde helikopter pistimiz bile mevcut.”

En ufak 260 metrekare

Satışa sunulan bölümler arasındaarasında en küçüğünün 260 metrekare olduğunu dile getiren Bektaş, şöyle devam etti: “En düşük fiyatımız da 1 milyon 200 binTL civarında. Metrekare olarak her öğrenci cevap verebiliyoruz. Bir de 7 metre yüksekliğimiz olması çok mühim. Hep metrekare fiyatları deyoruz fakat metreküp üretim yapıyoruz. Metrekare fiyatlarıyla satıyoruz metreküp veriyoruz.”

Lokasyon çok cazip

Bektaş, Trios 2023’ün şehrin içindeki bir organize endüstri bölgesi konumundaki İkitelli OSB’de yer almasının sağladığı ulaşım ve lojistik olanaklarıyla orta boy endüstri kuruluşları için büyük bir çekim oluşturacağını ifade etti.Bektaş, “Metro, Atatürk Havalimanı, TEM bağlantı yollarının ortasında olması ve yeni Türkiye’nin gözde yatırımları 3. köprü, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul projelerine olan yakınlığıyla sanayici ve yatırımcıların şimdiden gözdesi oldu. Trios 2023 endüstri blokları için hem altyapı hem manzara olarak plazalarla yarışabilecek bir anlayışla tasarlandı. Proje tamamlandığında Türkiye’deki endüstri sitelerine misal olacak, büyük bir yenilenmeye öncülük edecektir” diye konuştu.

1.5 senede yüzde 40 kıymet kazandı

Projenin 1.5 senede yüzde 40’ın üzerinde kıymet kazandığına işaret eden Bektaş, “Başlangıçta metrekare birim fiyatı 2 bin 500 TL civarındaydı. Şu anda 4 bin 280 TL’nin altında yerimiz yok. dolar fiyatından daha iyi bir trend. Bu proje bittiğinde burada metrekare birim fiyatları vasat 6 bin TL’nin altında olmayacaktır” dedi. Müşterinin tapusunu derhal alabildiğini kaydeden Bektaş, satın alma müsait satın alma koşullarına da dikkat çekti. Bektaş, “Banka kredisi kullanılabiliyor. Faiz oranları 0.85’den başlıyor. 120 aya kadar devam eden vadeler mevcut. Ayrıca şu anda sınırlı sayıda alıcı için yüzde 35 peşin, 36 ay sıfır nema mevcut kampanyamız da var” diye konuştu.

Yayın Adı : aktifmedya.com
Yayın Tarihi : 30.01.2016